Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 225/50-R18. SP Winter Sport 3D är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Vinterdäcket SP Winter Sport 3D har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 113 mm (50% av däckets bredd). Hastighetsindexet för SP Winter Sport 3D är H. Detta innebär att SP Winter Sport 3D är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Komplettera SP Winter Sport 3D med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 334 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Winter Sport 3D |
| Däckbeteckning | 225/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 5452000732064 |
Vinterdäcket SP Winter Sport 3D från med däckbeteckningen 225/50-R18.
Vinterdäck från med modellnamnet SP Winter Sport 3D och däckbeteckningen 235/55-R17.
SP Winter Sport 3D är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet SP Winter Sport 3D. Däcket har däckbeteckningen 225/50-R17.