har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 225/50-R18 för Winter Sport 5. Detta vinterdäck har modellnamnet Winter Sport 5 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Winter Sport 5 är ett vinterdäck med diametern 18". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är Winter Sport 5 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Winter Sport 5 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 477 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter Sport 5 |
| Däckbeteckning | 225/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526071989 |
Detta vinterdäck från , kallat Winter i*cept evo3 W330, har däckbeteckningen 225/50-R18.
Vinterdäck från med modellnamnet Winter i*cept evo3 W330 och däckbeteckningen 225/50-R18.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R18.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R18.