Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 225/55-R17 till din skåpbil kan detta däck från vara något för dig. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för All Season Van.
All Season Van är ett åretruntdäck som passar på fälgar med en diameter på 17". All Season Van har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 124 mm. Med ett hastighetsindex på H är All Season Van ett åretruntdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina All Season Van? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 518 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | All Season Van |
| Däckbeteckning | 225/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 104/102 |
| EAN | 4038526523907 |
Ett åretruntdäck från . BluEarth-Van All Season RY61 har däckbeteckningen 225/55-R17.
EfficientGrip Cargo 2 - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/55-R17.
åretruntdäcket Econodrive AS har en däckbeteckning som är 225/55-R17. Däcket kommer från .
åretruntdäcket Agilis CrossClimate från med däckbeteckningen 225/55-R17.