har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 225/55-R18 för SP Sport 7000. Detta sommardäck har modellnamnet SP Sport 7000 och är ett av alla däck som tillverkas av .
SP Sport 7000 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Detta sommardäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. SP Sport 7000 har hastighetsindex V, vilket innebär att SP Sport 7000 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper SP Sport 7000. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 579 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Sport 7000 |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4038526312020 |
SP Winter Sport 4D är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R17.
Ett sommardäck från . SP Sport 01 har däckbeteckningen 225/55-R17.
Ett vinterdäck från . SP Winter Sport 4D har däckbeteckningen 225/55-R17.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet SP Winter Sport 4D. Däcket har däckbeteckningen 225/55-R16.