Vinterdäcket Winter SottoZero 3 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/55-R18. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Winter SottoZero 3.
Detta -däck har en diameter på 18". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 124 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Winter SottoZero 3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 585 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter SottoZero 3 |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Detta vinterdäck från , kallat Winter SottoZero 3, har däckbeteckningen 225/55-R18.
Winter SottoZero 3 är ett vinterdäck med däckmärkningen 245/45-R19.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Winter 240 SottoZero Serie II Run Flat. Däcket har däckbeteckningen 275/35-R20.
Vinterdäcket Winter SottoZero 3 Run Flat från med däckbeteckningen 245/45-R19.