Ventus evo K137 har en däckbeteckning som lyder 225/55-R18. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Ventus evo K137.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Ventus evo K137 har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 124 mm. Ventus evo K137 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Ventus evo K137 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 790 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8808563576381 |
Sommardäcket Ventus evo K137 från med däckbeteckningen 275/35-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet Ventus evo K137.
Ett sommardäck från . Ventus evo K137 har däckbeteckningen 295/30-R21.
Detta sommardäck från , kallat Ventus evo K137, har däckbeteckningen 265/40-R19.