åretruntdäcket AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/60-R18. åretruntdäcket AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta åretruntdäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 135 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Behöver du även 18"-fälgar till åretruntdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 932 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AllSeasonContact 2 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4019238999341 |
Ett åretruntdäck från . AllSeasonContact 2 har däckbeteckningen 235/60-R16.
Ett åretruntdäck från . AllSeasonContact 2 har däckbeteckningen 235/55-R18.
AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/50-R20.
WinterExpert - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/60-R18.