Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 225/70-R15. Sommardäcket Transpro 2 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 15". Sommardäcket Transpro 2 har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 158 mm (70% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Transpro 2 är S. Detta innebär att Transpro 2 är godkänt att användas upp till 180 km/h.
Vill du även köpa nya 15"-fälgar som passar till Transpro 2? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 279 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Transpro 2 |
| Däckbeteckning | 225/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 112/110 |
Sommardäck med däckbeteckningen 225/70-R15 och modellnamnet Transpro 2.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Transpro 4S. Däcket har däckbeteckningen 225/70-R15.
Vantra LT RA18 - Ett sommardäck med däckmärkningen 225/70-R15.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/70-R15.