Däckbeteckningen för detta vinterdäck från är 225/75-R16. , som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet Blizzak W810.
Blizzak W810 är ett vinterdäck med en diameter på 16". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 169 mm. Profilmåttet motsvarar 75% av däckets bredd. Blizzak W810 klarar hastigheter upp till 170 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex R.
Behöver du 16"-fälgar till dina Blizzak W810? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 829 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Blizzak W810 |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 121/120 |
| EAN | 3286340962513 |
Ett vinterdäck från . Blizzak W810 har däckbeteckningen 225/75-R16.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 215/75-R16.
Blizzak W810 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 215/75-R16.
Vinterdäck från med modellnamnet Blizzak W810 och däckbeteckningen 215/75-R16.