Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 225/75-R16 till din skåpbil kan detta däck från vara något för dig. Carrier All Season är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Carrier All Season har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. åretruntdäcket Carrier All Season har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 169 mm (75% av däckets bredd). Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 170 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Carrier All Season. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 577 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Carrier All Season |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 121/120 |
| EAN | 8019227395303 |
åretruntdäcket Carrier All Season från med däckbeteckningen 225/75-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/75-R16.
Duravis All-Season Evo är ett åretruntdäck med däckmärkningen 225/75-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 225/75-R16.