har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 235/35-R19 för P Zero PZ4 SC. Detta -däck är av modellen P Zero PZ4 SC.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Med sommardäcket P Zero PZ4 SC får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 82 mm. P Zero PZ4 SC är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till P Zero PZ4 SC? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 524 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8019227710984 |
P Zero PZ4 SC är ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Sommardäcket P Zero PZ4 SC från med däckbeteckningen 235/35-R19.
Sommardäcket P Zero PZ4 SC från med däckbeteckningen 235/35-R19.
Sommardäcket P Zero PZ4 SC från med däckbeteckningen 235/35-R19.