har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 235/35-R19 för P Zero Winter. har valt att kalla denna modell av vinterdäck för P Zero Winter.
P Zero Winter är ett vinterdäck med diametern 19". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 82 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Komplettera P Zero Winter med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 956 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero Winter |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8019227711066 |
Detta vinterdäck från , kallat g-Force Winter 2, har däckbeteckningen 235/35-R19.
Ett vinterdäck från . Winter har däckbeteckningen 235/35-R19.
Vinterdäck från med modellnamnet Winter Sport 5 och däckbeteckningen 235/35-R19.
Vinterdäcket Advan Winter V907 från med däckbeteckningen 235/35-R19.