Potenza Sport är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/35-R19. Potenza Sport, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Potenza Sport är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Detta sommardäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 82 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Behöver du 19"-fälgar till dina Potenza Sport? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 366 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Potenza Sport |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 3286342340616 |
Potenza Sport - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/35-R19 och modellnamnet Potenza Sport Evo.
Sommardäcket Potenza Sport har en däckbeteckning som är 235/35-R19. Däcket kommer från .
Potenza Sport är ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R19.