åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 235/35-R19. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för Solar - 4S.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 82 mm. Profilmåttet motsvarar 35% av däckets bredd. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Behöver du 19"-fälgar till dina Solar - 4S? Passa på att köpa fälgar när du köper nya åretruntdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 755 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 6959956786725 |
åretruntdäck från med modellnamnet Solar - 4S och däckbeteckningen 235/35-R19.
åretruntdäcket Solar - 4S har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .
åretruntdäck med däckbeteckningen 215/45-R17 och modellnamnet Solar - 4S.
Ett åretruntdäck från . Solar - 4S har däckbeteckningen 225/35-R19.