Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 235/35-R19. Noble Sport NS-20 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 19" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Noble Sport NS-20 har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 35% av däckets bredd, det vill säga cirka 82 mm. Hastighetsindex Y som Noble Sport NS-20 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Noble Sport NS-20. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 882 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Noble Sport NS-20 |
| Däckbeteckning | 235/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 4712487545153 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/35-R19.
Noble Sport NS-20 är ett sommardäck med däckmärkningen 235/35-R20.
Detta sommardäck från , kallat Noble Sport NS-20, har däckbeteckningen 235/35-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/30-R19.