Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 235/45-R18 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Polaris North 6 är ett vinterdäck i utbudet av däck från .
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". vinterdäcket Polaris North 6 är 235 mm brett och en profil på 106 mm. Polaris North 6 har hastighetsindex T, vilket innebär att Polaris North 6 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Polaris North 6? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 731 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Polaris North 6 |
| Däckbeteckning | 235/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4024063008809 |
Detta vinterdäck från , kallat Polaris North 6, har däckbeteckningen 225/50-R17.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Polaris North 6. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R17.
X-Ice North 4 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R18.
Vinterdäcket Polaris North 6 från med däckbeteckningen 235/45-R19.