Sommardäcket Powerproof 2 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/45-R19. Detta -däck är av modellen Powerproof 2.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Med sommardäcket Powerproof 2 får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 106 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till Powerproof 2? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 198 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Powerproof 2 |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 6419440684956 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Powerproof 1. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Powerproof 2 och däckbeteckningen 245/45-R17.
Sommardäck från med modellnamnet Powerproof 1 och däckbeteckningen 245/40-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/40-R20 och modellnamnet Powerproof 2.