CrossClimate 3 är ett däck från som har däckbeteckningen 235/45-R19. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 3.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Här har du ett åretruntdäck från som är 235 brett och med en profil på 106 mm. CrossClimate 3 har hastighetsindex Y, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera CrossClimate 3 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 037 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 235/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 3528702486139 |
åretruntdäcket CrossClimate 2 har en däckbeteckning som är 235/45-R19. Däcket kommer från .
Ett åretruntdäck från . CrossClimate 2 har däckbeteckningen 245/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat AZENIS FK520, har däckbeteckningen 235/45-R19.
åretruntdäcket Quatrac Pro+ från med däckbeteckningen 235/45-R19.