har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 235/45-R20 för WinterContact TS 870 P. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för WinterContact TS 870 P.
Detta -däck har en diameter på 20". Vinterdäcket är 235 mm brett med en profil på 106 mm. Hastighetsindex T som WinterContact TS 870 P har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper WinterContact TS 870 P. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 825 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinterContact TS 870 P |
| Däckbeteckning | 235/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4019238998948 |
Vinterdäck från med modellnamnet WinterContact TS 870 P och däckbeteckningen 235/50-R20.
WinterContact TS 870 P - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/50-R20.
Vinterdäck från med modellnamnet WinterContact TS 870 P och däckbeteckningen 215/70-R16.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet WinterContact TS 870 P. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R20.