Detta vinterdäck från har däckmärkningen 235/50-R19. , som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Observe EWS1.
Observe EWS1 passar på fälgar med en diameter på 19". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Observe EWS1 har hastighetsindex V, vilket innebär att Observe EWS1 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Observe EWS1. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 996 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Observe EWS1 |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4981910585473 |
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Observe EWS1. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R17.
Detta vinterdäck från , kallat Observe S944, har däckbeteckningen 235/55-R17.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet Observe Ice-Freezer. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R19.
Vinterdäcket Observe S944 har en däckbeteckning som är 225/60-R17. Däcket kommer från .