WinterContact TS 870 P har en däckbeteckning som lyder 235/50-R19. WinterContact TS 870 P, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från .
WinterContact TS 870 P passar på fälgar med en diameter på 19". vinterdäcket WinterContact TS 870 P är 235 mm brett och en profil på 118 mm. WinterContact TS 870 P har hastighetsindex H, vilket innebär att WinterContact TS 870 P är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till WinterContact TS 870 P? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 204 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinterContact TS 870 P |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4019238998931 |
Vinterdäck från med modellnamnet WinterContact TS 870 P och däckbeteckningen 215/65-R17.
Detta vinterdäck från , kallat WinterContact TS 850P, har däckbeteckningen 235/60-R18.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/50-R19 och modellnamnet WinterContact TS 870 P.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet WinterContact TS 870 P. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R19.