har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 235/55-R17 för SportControl 2. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för SportControl 2.
SportControl 2 passar på fälgar med en diameter på 17". Detta sommardäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. SportControl 2 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper SportControl 2. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 388 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SportControl 2 |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526056559 |
Ett sommardäck från . SportControl 2 har däckbeteckningen 235/50-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet SportControl 2. Däcket har däckbeteckningen 235/35-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/35-R19 och modellnamnet SportControl 2.
SportControl 2 är ett sommardäck med däckmärkningen 215/55-R17.