WinterContact TS 850P har en däckbeteckning som lyder 235/55-R17. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för WinterContact TS 850P.
Med en diameter på 17" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett vinterdäck från som är 235 brett och med en profil på 129 mm. WinterContact TS 850P klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Behöver du även 17"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 972 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | WinterContact TS 850P |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4019238691573 |
har tagit fram detta vinterdäck med namnet WinterContact TS 850P. Däcket har däckbeteckningen 215/65-R17.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R17.
Detta vinterdäck från , kallat WinterContact TS 850P, har däckbeteckningen 235/55-R19.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet WinterContact TS 850P. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R20.