har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 235/55-R18 för AllSeasonContact 2. AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
AllSeasonContact 2 är ett åretruntdäck med diametern 18". Detta åretruntdäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 712 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | AllSeasonContact 2 |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4019238644036 |
åretruntdäck från med modellnamnet AllSeasonContact och däckbeteckningen 235/60-R16.
åretruntdäcket AllSeasonContact 2 har en däckbeteckning som är 235/45-R20. Däcket kommer från .
åretruntdäck med däckbeteckningen 225/60-R18 och modellnamnet AllSeasonContact 2.
AllSeasonContact 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 215/70-R16.