Eagle F1 Asymmetric 3 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/55-R18. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Eagle F1 Asymmetric 3.
Detta -däck har en diameter på 18". Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 3 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 129 mm (55% av däckets bredd). Eagle F1 Asymmetric 3 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Eagle F1 Asymmetric 3 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Eagle F1 Asymmetric 3. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 008 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 5452000583819 |
Sommardäck med däckbeteckningen 225/60-R18 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 6.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 6. Däcket har däckbeteckningen 245/50-R18.
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric har en däckbeteckning som är 255/45-R19. Däcket kommer från .
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 3 från med däckbeteckningen 255/45-R19.