åretruntdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta åretruntdäck har däckbeteckningen 235/55-R19. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för CrossClimate 3.
Detta -däck har en diameter på 19". Här har du ett åretruntdäck från som är 235 brett och med en profil på 129 mm. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper CrossClimate 3. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 223 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 3528706503498 |
Sommardäck från med modellnamnet Dynaxer HP 5 och däckbeteckningen 235/55-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Advantage 2 och däckbeteckningen 235/55-R19.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet BluEarth-Winter (V905). Däcket har däckbeteckningen 235/55-R19.
AllSeasonContact 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/55-R19.