Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 235/55-R19. Detta -däck är av modellen CrossClimate 3.
CrossClimate 3 passar på fälgar med en diameter på 19". åretruntdäcket är 235 mm brett med en profil på 129 mm. CrossClimate 3 har hastighetsindex T, vilket innebär att CrossClimate 3 är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera CrossClimate 3 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 156 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 3528708427501 |
Detta sommardäck från , kallat Ventus S1 Evo 3 EV K127E, har däckbeteckningen 235/55-R19.
åretruntdäcket Weather Control A005 från med däckbeteckningen 235/55-R19.
åretruntdäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet AllSeasonContact 2.
Sommardäcket Ventus S1 Evo 3 EV K127E från med däckbeteckningen 235/55-R19.