Detta åretruntdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/60-R18 till din bil. , som är kända av många för sina åretruntdäck, kallar detta åretruntdäck för CrossClimate 3.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". åretruntdäcket är 235 mm brett med en profil på 141 mm. Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för CrossClimate 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 197 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 3528705357542 |
Vinterdäcket Euro*Frost 6 har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet ContiEcoContact 5 och däckbeteckningen 235/60-R18.
Vinterdäcket WinterContact TS 870 P från med däckbeteckningen 235/60-R18.
N Fera RU1 är ett sommardäck med däckmärkningen 235/60-R18.