Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/60-R18 till din bil. Vinterdäcket du nu tittar på kallar för Blizzak LM 005.
Blizzak LM 005 har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Vinterdäcket är 235 mm brett med en profil på 141 mm. Hastighetsindex H som Blizzak LM 005 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 018 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blizzak LM 005 |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 3286342718910 |
Ett vinterdäck från . Blizzak LM 005 har däckbeteckningen 235/45-R18.
Ett vinterdäck från . Blizzak LM 005 har däckbeteckningen 235/40-R18.
Detta vinterdäck från , kallat Blizzak LM 005, har däckbeteckningen 205/60-R18.
Vinterdäcket Blizzak LM 005 har en däckbeteckning som är 235/50-R17. Däcket kommer från .