Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 235/65-R17 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Solar - 4S är ett åretruntdäck i utbudet av däck från .
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". åretruntdäcket Solar - 4S är 235 mm brett och en profil på 153 mm. Solar - 4S har hastighetsindex V, vilket innebär att Solar - 4S är ett åretruntdäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Solar - 4S då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 814 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Solar - 4S |
| Däckbeteckning | 235/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 6959956786657 |
åretruntdäcket Solar Van - 4S har en däckbeteckning som är 235/65-R16. Däcket kommer från .
åretruntdäcket Solar Van - 4S från med däckbeteckningen 235/65-R16.
Sommardäcket EcoContact 6 från med däckbeteckningen 235/65-R17.
Ett åretruntdäck från . All Season har däckbeteckningen 235/65-R17.