Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 235/65-R18 till din bil kan detta däck från vara något för dig. CrossClimate 3, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
CrossClimate 3 passar på fälgar med en diameter på 18". åretruntdäcket CrossClimate 3 är 235 mm brett och en profil på 153 mm. Detta är ett åretruntdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Du kan komplettera detta åretruntdäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 332 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 235/65-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3528707427137 |
Sommardäck med däckbeteckningen 235/65-R18 och modellnamnet Nex-1.
N blue 4 Season 2 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 235/65-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet EcoContact 6. Däcket har däckbeteckningen 275/45-R20.