Sommardäcket P Zero Trofeo RS är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 245/35-R19. Detta sommardäck har modellnamnet P Zero Trofeo RS och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 19" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 245 mm brett och har samtidigt en profil på 86 mm. Profilen motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som P Zero Trofeo RS har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till P Zero Trofeo RS? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 036 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero Trofeo RS |
| Däckbeteckning | 245/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
Detta sommardäck från , kallat P Zero Trofeo RS, har däckbeteckningen 275/35-R20.
P Zero Trofeo R - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R19.
Sommardäck från med modellnamnet P Zero Trofeo RS och däckbeteckningen 335/30-R21.
Sommardäcket P Zero Trofeo R från med däckbeteckningen 265/35-R18.