har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 245/35-R20 för Pilot Sport Cup 2. Sommardäcket du nu tittar på kallar för Pilot Sport Cup 2.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 86 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Pilot Sport Cup 2 är Y. Detta innebär att Pilot Sport Cup 2 är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 961 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport Cup 2 |
| Däckbeteckning | 245/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Sommardäck med däckbeteckningen 245/35-R20 och modellnamnet Pilot Sport Cup 2 R.
Pilot Sport Cup 2 R - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/35-R20 och modellnamnet Pilot Sport Cup 2 R.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport Cup 2. Däcket har däckbeteckningen 245/35-R20.