Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 245/35-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för SP Sport Maxx GT RunFlat.
SP Sport Maxx GT RunFlat är ett sommardäck med diametern 20". Med sommardäcket SP Sport Maxx GT RunFlat får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 86 mm. SP Sport Maxx GT RunFlat klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för SP Sport Maxx GT RunFlat. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 325 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx GT RunFlat |
| Däckbeteckning | 245/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 86 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 3188649819751 |
SP Sport Maxx GT RunFlat är ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R19.
SP Sport Maxx GT RunFlat - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/45-R19.
Sommardäck från med modellnamnet SP Sport Maxx GT RunFlat och däckbeteckningen 275/30-R20.