åretruntdäcket All Season är ett åretruntdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 245/40-R18. Detta -däck är av modellen All Season.
All Season är ett åretruntdäck med en diameter på 18". Här har du ett åretruntdäck från som är 245 brett och med en profil på 98 mm. All Season klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper All Season. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 562 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4038526524973 |
Advantage All-Season - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 245/40-R18.
Ett åretruntdäck från . All Season-Grip 2 har däckbeteckningen 245/40-R18.
Turanza All season 6 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 245/40-R18.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet All Season 2. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R18.