Om du letar efter ett åretruntdäck med däckbeteckningen 245/40-R18 till din bil kan detta däck från vara något för dig. , som tillverkar detta åretruntdäck, har gett det modellnamnet Kinergy 4S² H750.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". åretruntdäcket Kinergy 4S² H750 har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 98 mm (40% av däckets bredd). Detta åretruntdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Kinergy 4S² H750.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 963 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Kinergy 4S² H750 |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 8808563549422 |
åretruntdäcket Kinergy 4S² H750 har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från .
åretruntdäck från med modellnamnet Kinergy 4S² H750 och däckbeteckningen 245/40-R18.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet Kinergy 4S² H750. Däcket har däckbeteckningen 215/55-R16.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 215/55-R16.