EcoContact 6Q har en däckbeteckning som lyder 245/40-R20. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för EcoContact 6Q.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Med sommardäcket EcoContact 6Q får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 98 mm. Hastighetsindexet för EcoContact 6Q är Y. Detta innebär att EcoContact 6Q är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 253 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoContact 6Q |
| Däckbeteckning | 245/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4019238048803 |
Ett sommardäck från . EcoContact 6Q har däckbeteckningen 245/40-R20.
har tagit fram detta sommardäck med namnet EcoContact 6Q. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R20.
Detta sommardäck från , kallat EcoContact 6Q, har däckbeteckningen 245/45-R20.
EcoContact 6Q - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/45-R20.