UltraGrip Performance 3 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/40-R21. Detta -däck är av modellen UltraGrip Performance 3.
Detta vinterdäck från passar på 21"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck är 245 mm brett och har samtidigt en profil på 98 mm. Profilen motsvarar 40% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till UltraGrip Performance 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 859 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | UltraGrip Performance 3 |
| Däckbeteckning | 245/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526102409 |
UltraGrip Performance 3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/45-R18.
Vinterdäcket UltraGrip Performance + har en däckbeteckning som är 245/45-R18. Däcket kommer från .
Ett vinterdäck från . UltraGrip 8 Performance har däckbeteckningen 245/45-R18.
har tagit fram detta vinterdäck med namnet UltraGrip Performance 3. Däcket har däckbeteckningen 285/30-R21.