har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 245/45-R17 för Winter Sport 5. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Winter Sport 5.
Winter Sport 5 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta däck har en bredd på 245 mm och har en profil som är ungefär 110 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Winter Sport 5 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 905 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Winter Sport 5 |
| Däckbeteckning | 245/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 5452000486431 |
Ett vinterdäck från . Winter Sport 5 har däckbeteckningen 245/45-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 245/45-R17 och modellnamnet BluEarth-Winter (V905).
Vinterdäcket Winter i*cept evo² (W320B) HRS från med däckbeteckningen 245/45-R17.
Ett av våra vinterdäck från . Detta däck med beteckningen 245/45-R17.