har valt att kalla detta åretruntdäck med däckbeteckningen 245/45-R18 för CrossClimate 3. åretruntdäcket du nu tittar på kallar för CrossClimate 3.
Detta är ett åretruntdäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Med åretruntdäcket CrossClimate 3 får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 110 mm. CrossClimate 3 klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till CrossClimate 3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 352 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | CrossClimate 3 |
| Däckbeteckning | 245/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3528705104733 |
CrossClimate 3 - Ett åretruntdäck med däckmärkningen 245/50-R18.
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R21.
Ett sommardäck från . BluEarth-GT (AE51) har däckbeteckningen 245/45-R18.
Ett sommardäck från . UltraContact har däckbeteckningen 245/45-R18.