Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 245/45-R19. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för P Zero PZ4 SC.
P Zero PZ4 SC passar på fälgar med en diameter på 19". Med sommardäcket P Zero PZ4 SC får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 110 mm. Hastighetsindex W som P Zero PZ4 SC har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper P Zero PZ4 SC då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 145 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 245/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8019227424454 |
P Zero PZ4 SC - Ett sommardäck med däckmärkningen 265/40-R19.
Ett sommardäck från . P Zero PZ4 SC har däckbeteckningen 295/30-R21.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/45-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet P Zero PZ4 SC.