Däckbeteckningen för detta åretruntdäck från är 245/50-R18. Turanza All season 6, som detta åretruntdäck heter, är ett åretruntdäck från .
Turanza All season 6 är ett åretruntdäck med diametern 18". Här har du ett åretruntdäck från som är 245 brett och med en profil på 123 mm. Med detta åretruntdäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Turanza All season 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 171 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Åretruntdäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 245/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 3286342394817 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Cinturato P7 All Season Run Flat. Däcket har däckbeteckningen 245/50-R18.
åretruntdäcket Turanza All season 6 har en däckbeteckning som är 245/50-R19. Däcket kommer från .
åretruntdäcket Advantage All-Season har en däckbeteckning som är 245/45-R18. Däcket kommer från .
Ett av våra åretruntdäck från . Detta däck med beteckningen 235/50-R17.