EfficientGrip ROF är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/50-R18. Sommardäcket du nu tittar på kallar för EfficientGrip ROF.
EfficientGrip ROF har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Detta däck har en bredd på 245 mm och har en profil som är ungefär 123 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till EfficientGrip ROF.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 728 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip ROF |
| Däckbeteckning | 245/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 5452000661920 |
Sommardäcket EfficientGrip ROF har en däckbeteckning som är 245/45-R18. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat EfficientGrip ROF, har däckbeteckningen 205/50-R17.
EfficientGrip ROF är ett sommardäck med däckmärkningen 255/40-R18.
Sommardäcket EfficientGrip Performance EMT ROF har en däckbeteckning som är 195/55-R16. Däcket kommer från .