Proxes Sport 2 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/50-R20. Proxes Sport 2, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Proxes Sport 2 passar på fälgar med en diameter på 20". Detta däck är 245 mm brett och har samtidigt en profil på 123 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Proxes Sport 2 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Komplettera Proxes Sport 2 med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 418 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Proxes Sport 2 |
| Däckbeteckning | 245/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4981910003694 |
Proxes Sport 2 är ett sommardäck med däckmärkningen 245/50-R20.
Detta vinterdäck från , kallat Winguard Sport 3, har däckbeteckningen 245/50-R20.
har tagit fram detta åretruntdäck med namnet N blue 4 Season 2. Däcket har däckbeteckningen 245/50-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/50-R20.