Detta sommardäck från har däckmärkningen 255/30-R19. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Ventus evo K137.
Ventus evo K137 är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Sommardäcket Ventus evo K137 har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 77 mm (30% av däckets bredd). Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Du kan komplettera detta sommardäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 218 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 255/30-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 77 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
| EAN | 8808563615110 |
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R20.
Sommardäcket Ventus evo K137 har en däckbeteckning som är 255/30-R21. Däcket kommer från .
Ventus S1 Evo 2 K117B HRS - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ventus V12 Evo 2 K120. Däcket har däckbeteckningen 255/30-R19.