Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 255/40-R19 till din bil. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Intensa UHP 2.
Intensa UHP 2 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Intensa UHP 2 har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 102 mm. Intensa UHP 2 klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Intensa UHP 2. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 599 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Intensa UHP 2 |
| Däckbeteckning | 255/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526056764 |
Sommardäck från med modellnamnet Intensa UHP 2 och däckbeteckningen 245/45-R18.
Detta sommardäck från , kallat Intensa UHP 2, har däckbeteckningen 255/35-R19.
Intensa UHP 2 - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 255/35-R20 och modellnamnet Intensa UHP 2.