Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 255/40-R20. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för P Zero PZ4 SC.
Med en diameter på 20" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med sommardäcket P Zero PZ4 SC får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 102 mm. Hastighetsindex H som P Zero PZ4 SC har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper P Zero PZ4 SC då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 293 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 255/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 8019227461060 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ4 SC. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R20.
Sommardäcket P Zero PZ4 SC Run Flat har en däckbeteckning som är 255/40-R20. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat P Zero PZ4 SC, har däckbeteckningen 255/40-R20.
Sommardäcket P Zero PZ4 SC från med däckbeteckningen 255/40-R20.