Eagle F1 Asymmetric 2 är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 255/40-R20. Eagle F1 Asymmetric 2 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Eagle F1 Asymmetric 2. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 559 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 2 |
| Däckbeteckning | 255/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4038526061430 |
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 2 har en däckbeteckning som är 255/40-R20. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R20.
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 3 ROF från med däckbeteckningen 255/40-R18.
Eagle F1 Asymmetric 5 - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/40-R21.