N Fera Sport har en däckbeteckning som lyder 255/40-R21. Sommardäcket N Fera Sport är ett sommardäck i utbudet av däck från .
N Fera Sport passar på fälgar med en diameter på 21". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för N Fera Sport. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 260 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8807622230653 |
Sommardäck med däckbeteckningen 255/40-R21 och modellnamnet Pilot Sport EV.
Ett sommardäck från . Pilot Sport EV har däckbeteckningen 255/40-R21.
Sommardäck med däckbeteckningen 255/40-R21 och modellnamnet PremiumContact C.
Sommardäck från med modellnamnet Primacy 5 Energy och däckbeteckningen 255/40-R21.