Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 255/40-R21. P Zero PZ5, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
P Zero PZ5 har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 102 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du även 21"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 805 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8019227476507 |
P Zero PZ5 - Ett sommardäck med däckmärkningen 255/35-R21.
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R19.
Sommardäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 265/35-R20. Däcket kommer från .
Sommardäcket P Zero PZ5 från med däckbeteckningen 275/35-R20.